تلسکوپ رباتیک کامپیوتری cpc 1100 2017-10-16T12:34:29+00:00

تلسکوپ رباتیک کامپیوتری  CPC 1100

تلسکوپ رباتیک کامپیوتری CPC 1100  سلسترون بدون شک یکی از قدرتمند ترین ابزارها برای یک رصدخانه آموزشی و تحقیقاتی است.

این تلسکوپ‌ها دقیق‌ترین و مجهزترین ابزاری است که چشمان یک منجم می‌تواند به آن مسلح شود.

تقاوت این تلسکوپ با CPC 800 این است که به دلیل داشتن آینه‌ای با قطر بزرگتر (۱۱ اینچ) توان گردآوری نور بیشتری دارد. در نتیجه قابلیت رصد اجرام کم نور تر را دارد. همچنین هنگام عکاسی از اجرام عمق آسمان،در مدت زمان کوتاه تری نور جسم بر روی CCD  دوربین ثبت می‌گردد.

ساختار اپتیکی این تلسکوپ‌ها همانند سری Advanced ، از نوع اشمیت-کاسگرین است.

در تلسکوپ‌های اشمیت-کاسگرین اولا به دلیل وجود تیغه تصحیح کننده خطاهای اپتیکی بر طرف شده اند و ثانیا با وجود فاصله کانونی طولانی، طول لوله اپتیکی به مقدار قابل ملاحظه‌ای کوتاه شده است و به همین سبب جابجایی و حمل و نقل آن نیز دشوار نیست.

این تلسکوپ رباتیک مجهز به موتور ردیاب و سیستم GoTo با حافظه بیش از ۴۰،۰۰۰ جرم آسمانی است به طوری که پس از فرمان کاربر از طریق کنترلر ، تلسکوپ به صورت اتوماتیک به سمت جرم مورد نظر حرکت می‌کند.

اما در کنار موتور GoTo به دلیل مجهز بودن به GPS تنظیم و آماده سازی اولیه این تلسکوپ هم بسیار ساده است و نیازی به قطبی کردن ندارد .

استفاده از این تلسکوپ برای تمام رصدگران حرفه‌ای آسمان شب و همچنین عکاسان نجومی ، ایده آل و رویایی است.

به دلیل داشتن کیفیت تصویری فوق العاده ، سادگی در استفاده ، زمان تنظیم بسیار کوتاه و دارا بودن سیستم رباتیک ، به طور قطع تلسکوپ‌های سری CPC  بهترین انتخاب برای رصدخانه‌های مراکز علمی و دانشگاهی ، فرهنگسراها و مراکز علمی شهری و همچنین مدارس پیشرو است.

مراجعه به اینترنت و جستجو و مشاهده گزارش‌های رصدی و شاهکارهای عکاسی نجومی که منجمان سراسر جهان با این تلسکوپ ثبت کرده اند ، خالی از لطف نیست.

 

قیمت :  تماس بگیرید

معرفی تلسکوپ رباتیک CPC 1100

بررسی تلسکوپ رباتیک CPC 1100

عکس‌هایی که با استفاده از تلسکوپ CPC گرفته شده‌اند


عکس‌های کاربران تلسکوپ CPC  در سراسر دنیا

منبع تصاویر :

Celestronimages.com