تلسکوپ کامپیوتری پیشرفته 2017-10-16T12:23:56+00:00

تلسکوپ کامپیوتری پیشرفته  CPC 800

تلسکوپ‌های سری CPC  سلسترون در حقیقت یک رصدخانه متحرک هستند!

بدون تردید این تلسکوپ‌ها دقیق‌ترین و مجهزترین ابزاری است که چشمان یک منجم می‌تواند به آن مسلح شود.

ساختار اپتیکی این تلسکوپ‌ها همانند سری Advanced ، از نوع اشمیت-کاسگرین است. در تلسکوپ‌های اشمیت-کاسگرین اولا به دلیل وجود تیغه تصحیح کننده خطاهای اپتیکی بر طرف شده اند و ثانیا با وجود فاصله کانونی طولانی، طول لوله اپتیکی به مقدار نصف فاصله کانونی کوتاه می‌شود.

این تلسکوپ رباتیک مجهز به موتور ردیاب و سیستم GoTo با حافظه بیش از ۴۰،۰۰۰ جرم آسمانی است به طوری که پس از فرمان کاربر از طریق کنترلر، تلسکوپ به صورت اتوماتیک به سمت جرم مورد نظر حرکت می‌کند.

اما در کنار موتور GoTo به دلیل مجهز بودن به GPS تنظیم و آماده سازی اولیه این تلسکوپ هم بسیار ساده است و نیازی به قطبی کردن ندارد.

استفاده از این تلسکوپ برای تمام رصدگران حرفه‌ای آسمان شب و همچنین عکاسان نجومی ، ایده آل و رویایی است.

این ابزار در عین داشتن امکانات منحصر به فرد، نسبتاً کم حجم و قابل جابجایی است و از این رو هم برای نصب در رصدخانه‌ها و هم برای استفاده در رصدهای خارج از شهر مناسب است.

به دلیل داشتن کیفیت تصویری فوق العاده، سادگی در استفاده، زمان تنظیم بسیار کوتاه و وجود سیستم رباتیک، به طور قطع تلسکوپ‌های سری CPC  بهترین انتخاب برای رصدخانه‌های مراکز علمی و دانشگاهی ، فرهنگسراها و مراکز علمی شهری و همچنین مدارس پیشرو است.

مراجعه به اینترنت و جستجو و مشاهده گزارش‌های رصدی و شاهکارهای عکاسی نجومی که منجمان سراسر جهان با این تلسکوپ ثبت کرده اند ، خالی از لطف نیست.

قیمت :  ۱۷،۸۰۰،۰۰۰ تومان

معرفی تلسکوپ CPC 800 سلسترون

بررسی تلسکوپ رباتیک CPC 1100

عکس‌هایی که با استفاده از تلسکوپ CPC گرفته شده‌اند

عکس‌های کاربران تلسکوپ CPC  در سراسر دنیا

منبع تصاویر :

Celestronimages.com