تلسکوپ advancedc8 2017-10-15T09:39:11+00:00

تلسکوپ کامپیوتری  Advanced C8 SGT

تلسکوپ های اشمیت-کاسگرین سلسترون ، رایج ترین و پرطرفدار ترین ابزار نجومی در بین منجمان سراسر جهان است.

به کارگیری تیغه تصحیح کننده اشمیت با تراشی منحصر به فرد باعث شده تا خطاهای اپتیکی آینه‌های مقعر به حداقل ممکن برسد و تلسکوپی ایده آل جهت رصد و عکسبرداری از اجرام کم نور آسمان به منجمان سراسر جهان معرفی گردد.

تلسکوپ‌های سری Advanced  سلسترون ، بر روی مقر استوایی CG-5 قرار دارند. این مقر رباتیک مجهز به موتور ردیاب، سیستم GoTo  و همچنین دوربین قطب یاب (Polar Scope ) جهت قطبی کردن هرچه دقیق تر است.

این تلسکوپ با فاصله کانونی بلند ۲۰۰۰ میلیمتری بزرگنمایی بسیار مناسبی را جهت رصد جزئیات اجرام آسمانی در اختیار رصدگر قرار می‌دهد. اما به دلیل ساختار اشمیت-کاسگرین طول لوله تلسکوپ کاهش یافته و جابجایی آن به سادگی امکان پذیر است.

در همه انواع تلسکوپ‌های اشمیت-کاسگرین، به دلیل داشتن نسبت کانونی بالا ( f=10)  مدت زمان نوردهی لازم جهت عکاسی از اجرام کم نور عمق آسمان به نسبت تلسکوپ‌های نیوتونی بیشتر است . اما کمپانی سلسترون با ساخت و عرضه کاهنده فاصله کانونی ( Focal Reducer ) که به انتهای لوله اپتیکی اضافه می‌گردد ، باعث شده تا مدت زمان نوردهی توسط تلسکوپ‌های اشمیت-کاسگرین کاهش پیدا کند . لذا به افرادی که علاقمند به عکاسی حرفه‌ای از اجرام اعماق آسمان هستند ، تهیه “کاهنده فاصله کانونی ” را به همراه این تلسکوپ پیشنهاد می‌نماییم.

جستجوی شاهکارهای عکاسی عکاسان نجومی در سراسر دنیا که با استفاده از تلسکوپ Advanced  سلسترون ثبت شده است، خالی از لطف نیست.

 

 برای اطلاع از آخرین قیمت، تماس بگیرید

عکس‌هایی که با استفاده از تلسکوپ  Advanced C8 – SGT گرفته شده‌اند

( برای مشاهده در اندازه بزرگ ، روی عکس‌ها کلیک کنید )

عکس‌های کاربران تلسکوپ Advanced C8 – SGT  در سراسر دنیا

( برای مشاهده در اندازه بزرگ ، روی عکس‌ها کلیک کنید )

منبع تصاویر :

Celestronimages.com